Skip to main content

Różowa sól wulkaniczna

O nas

Nasza kopalnia położona jest na zachód od prowincji Picota, na wysokości 235 metrów nad poziomem morza i 20 km od miasta Pilluana. Dodatkowo nasza kopalnia soli, w przeciwieństwie do konwencjonalnych kopalni, znajduje się na nierównym terenie, z obecnością wody wytryskującej ze wzgórz.

Ta sól od czasów starożytnych karmiła Amazonkę i część Sierra. Według niektórych historyków przybyli oni z Loreto, aby zabrać ją do swoich wspólnot.

Członkowie okolicznej społeczności wydobywają sól w tradycyjny sposób tak jak to robili ich przodkowie, czyli siekierami i kilofami ze zbocza góry, bez użycia materiałów wybuchowych ani narzędzi spalinowych, aby nie uszkodzić i nie naruszyć ekosystemu. Następnie maczetą formują cachimazos (narzędzia do przyrządzania tacacho, typowej potrawy z Amazonii), bloki soli, którymi można zmiękczyć mięso, nadając mu niepowtarzalny smak.

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować Ci naszą wyjątkową ofertę – sól pochodzącą prosto z serca Amazonii, największego lasu deszczowego na świecie.

Authentic Tradition